Aktualności

Gra o gminie Żukowo. Szlakiem Woja Żuka

dodano dnia

Właśnie ujrzała światło dzienne gra planszowa „Szlakiem Woja Żuka”. Uczestnicy gry poruszając się po mapie gminy, wędrują w czasie od 960 roku po dzień dzisiejszy.

- Ta gra została stworzona z myślą, aby zainteresować mieszkańców naszej gminy i turystów bogatą historią gminy Żukowo. Zaproponowałem 36 epizodów historycznych, w części legendarnych. Starałem się, aby każda miejscowość naszej gminy miała w tej grze swoje miejsce- mówi Tomasz Fopke, pomysłodawca i autor „Szlakiem Woja Żuka”.

W projekcie udział wzięli również: Henryk Stachurski i Mariusz Stopowski z koła ZK-P w Gdańsku- Osowej (koncepcja opisu szlaku) oraz Jarosław Ellwart- wydawnictwo REGION z Gdyni (projekt planszy).

Grę wyprodukowała firma ALEXANDER z Chwaszczyna na zlecenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Chwaszczynie, które pozyskało na ten cel dotację m.in. od Burmistrza Gminy Żukowo w roku 2010, 2011 oraz 2013.

Pierwsza promocja gry już w niedzielę, 1 września, podczas IV Festynu Kaszubskiego w Chwaszczynie! Serdecznie zapraszamy i polecamy! Wstęp wolny!

Wstęp do gry „Szlakiem Woja Żuka”:

„Woj Wisław zamyślał  był ongi (AD 960), wyruszyć z rozkazu księcia swego - z Gdańska do Chmielna, grodu warownego. Wisław poznać chciał drogi wygody i niewygody, przeto rycerza swego najwierniejszego Żuka wprzódy na tę wyprawę posłał, coby mu rzecz całą objaśnił i przejazdu probę uczynił. Cudowne siodła Żukowi darował, które przenoszenia w miejscu i czasie moc posiadały...”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.